X
تبلیغات
زولا
شنبه 19 آبان‌ماه سال 1386

 

وبلاگ دندون یک آدم مرده که بنظر من یه وبلاگ با محتوی و خاصه اگر چه زیاد بررسی نشد اما کسانی هم که بررسی کردند همه ازین وبلاگ استقبال کردند.

در هر صورت بررسی این وبلاگ همین جا تموم شد و گزیده ی نظرات رو در همین پست خواهیم داشت.

مورد بعدی اعضا هستند تعدادی از اعضا که درگیری اونا اجازه نمی داد با ما همکاری کنند از تیم ما جدا شدند در پی این مورد ما منتظر اعضای جدید هستیم که من همین جا از مرجان دعوت به همکاری می کنم دوستان علاقمند دیگه هم در قسمت نظرات ایمیل و وبلاگ خودشون رو بذارند..

علی عزیزی ٬ عضو جدید این تیمه. برای اینکه روند کار وبلاگ سرعت بگیره ایشون هم در زمینه ی مدیریت و هماهنگی اعضا به من کمک می کنند .

وبلاگهایی که دو سال از فعالیتشون می گذره می تونن داوطلب بشن برای نقد بعدی که مثل همیشه همه باهم وبلاگ بعدی رو انتخاب کنیم.

 

گزیده ی نظرات در مورد دندون یک آدم مرده و . . .

پویا

سلام
کار خیلی خوبی میکنین
کمک میکنه به وبلگ نویسی

مرجان

- والا من که بلد نیستم موضوعی یا وبلاگی رو نقد کنم ولی از اونجایی که چندین و چند پست وبلاگ مورد بحث رو خوندم و دلم خواست که توی بحثتون شرکت کنم بگم که : نویسنده این وبلاگ از سر سرگرمی و تفریح و صرفا به خاطر ایجاد ارتباط نیومده وبلاگ بنویسه که اگه پستهای آخرشو یه نگاهی بندازیم کاملا واضح هست .. چیزی خیلی جالب اومد به نظرم این بود که چیزایی رو سوژه قرار داده که تکراری و کلیشه ای نبوده
کلا وبلاگش برام جالب بو

- کاملا باهات موافقم .... نویسنده این وبلاگ در همون دو یا چند خط نوشته اش کلی با آدم حرف میزنه

« دندون یک آدم مرده » رو باید بارها خواند !!

یوسف

سلام فرزاد جان..معرفی خوبی بود..اما نقد یه وبلاگ خیلی خیلی مشکل تر از این هاست..لااقل باید همه آرشیو یه وبلاگ خونده بشه..اونم مطالبی که حتی بی هدف هاش با هم رابطه داره!..البته این وبلاگ جز وبلاگ هایی بود که از نظر ظاهر کار و مشخصات خب واضح تر و قابل توضیح روان بود..اما خیلی وبلاگ ها هستن که شیوه کارشون گاهی غیرقابل حدسه و یه نقد اشتباه می تونه هدف اصلی فلان وبلاگ رو به خطر بندازه..مقصود اصلی همه این حرفام این بود که بر فرض اگه روزی نوبت نقد وبلاگ ما شد سعی کنیم تک تک آرشیوها رو مطالعه کنیم و رابطه ای پیدا کنیم حتی اگر اطلاعات پایه ای رو یافت نکریم..اما در معرفی فلان وبلاگ ماهر باشیم..یه نقد از دیدگاه متفاوت تری که زمان می بره.. تا به یه تعریف صادق از وبلاگ که نماد یه شخصه برسیم! :) منتظر تقد بعدیت هستیم..

مسافر باران

سلام. ایده ی اصلی این وبلاگ بسیار نکو و پسندیده است. منتها باید تبلیغات بیشتری در جهت ازدیاد تعداد بازدیدها و در نتیجه فراوانی داشتن بیشتر نظرات و نقدها صورت گیرد.

هیوا

سلام . من تعجب می کنم وبلاگی مثل دندون یک آدم مرده که تقریبا چیزی برای عرضه کردن نداره در رای گیری شما برای نقد شدن رای میاره ولی وبلاگ حرف های ته دل که قابل تامل تره رای نمیاره !
و اصلا حواستون به این نکته هست که باید وبلاگ هایی نقد بشن که اساسا حرفی برای گفتن ٬ دردی برای شنفتن و نکته ای برای برداشتن داشته باشند تا صلاحیت نقد شدن رو داشته باشند ؟
من می گم حیفه ٬ حالا که شما این ابتکار قشنگو به خرج دادید حداقل خوب ادامه اش بدید .
ناراحت که نشدید؟
راستی منتقد هایی که شما برای این کار انتخاب کردید صلاحیت نقد کردن رو دارند ؟ امیدوارم به دل نگیرید و جواب خوبی برای من داشته باشید .

پاسخ :  این نظر شماست راجع به وبلاگ دندون یک آدم مرده!
         

          نظر من این نیس و برای شنیدن نظرات دیگران هم می تونین

         بازهم به این وبلاگ سر بزنید

        بین اعضای نقد و بررسی 2-3 نفر نقد های خیلی جالبی می نویسند

       و واقعآ نقد می نویسند

     اما نقد عمومی یعنی همین! 2-3 نقد حرفه ای و تعدادی نقد از دیدگاه های عمومی


       ما منتظر منتقدین حرفه ای بیشتری هستیم
        اما در انتظار اونها فعالیت خودمون رو تعطیل نمی کنیم
         چراکه فعالیت ما می تونه راهی باشه برای پیدا کردن منتقدین حرفه ای

         و ما بی صبرانه منتظر این افرادیم
           و از نقد های اونها استقبال خواهیم کرد


محمد معروف نژاد

اینجارو خیلی اتفاقی پیدا کردم.من وب ارنستو رو تقریبا؛ سه ساله که میخونم و نوشته های اینجور وبها مثل استامینوفن و چلچله رو دنبال میکنم.در ضمن از وبهایی که روزنوشت هستند و از اتفاقات دانشگاه و روزگار و احمدی نژاد مینویسند حالم به هم میخوره چون هیچ خلاقیتی ندارند.اینو برای هیوا مینویسم تا منظورش از : حرف برای گفتن؛ رو بهتر معلوم کنه.ارنستو نوشته های بلند خوبی داره.و اینکه نظرات سیاسی اجتماعیشو با زبون خاص خودش بیان میکنه ربطی به داشتن یا نداشتن حرفی برای گفتن نداره.بهتره همه ی نوشته هاش یا مثلا؛ یه پستی مثل این رو چند بار بخونی تا شاید چیزی متوجه بشی.:
برادر خودت هم قاطی کردی کی به کی شد
از چپ اندیشان سوسولگرا و راست اندیشان اصولگرا،
محافظه کاران اصلاح طلب و چپهای راستگرا،
اصلاح طلبان محافظه کار و راستهای چپگرا،
سنتی های مدرن و مدرنیستهای متحجر،  
گمونم اینچنین بود برادر
مرده ها همه یک اسم دارند ...

سرخ

به نظر من ابتدا که با قالب سیاه اون مواجه می شیم خیلی شاید جذاب نباشه . اما عناوین و پس زمینه ی ملایم سبز کمرمگ فسفری رو با قرمز تیره به شخصه خیلی می پسندم.
قالب طراحی ساده و سنگینی داره و میشه توقع داشت که یک چنین آدمی نباید خیلی حرف بزنه و حرفهای بی خود هم نمی زنه احتمالن.

قسمت پایین لینک ها که شعله ور شده آدم رو ترغیب می کنه به اون لینک های پخته شده ی بالا هم یه لبی بزنه.

و وقتی توی پست هاش از زیپ و دکمه ی روح حرف میزنه تصویر بسیار جذابی توی ذهن آدم ایجاد میکنه.

این وبلاگ از ۲۰ نمره ی ۱۹ رو میگیره. البته می شد بیست هم داد. اما به قول بعضی از استادامون بیست مال خداست.

ولی ۱۹ اش خیلی بیشتر از بیست می ارزه.

markz

من وبلاگ دندون یک آدم مرده ! را به صورت رندوم مطالعه کردم.منظورم در قسمت آرشیوش است.نقدی که سرخ و محمد نوشته بودند رو خوندم و برام جالب بود.اول اینکه در این وبلاگ در اکثر پست ها نظر سنجی غیر فعال است اما گاهی هم فعال است.تعداد نظرات هم معمولا بالاست. شاید دلیل این کار با توجه به کوتاهی اکثر پست ها جمع شدن نظرات در یک جا است.
در مورد قالب وبلاگ :
به نظر من این قالب یه کم آدم رو عصبی میکنه.قرمز زیاد به کار رفته...با توجه به عنوان وبلاگ بهتر بود از رنگ های سرد مثل خاکستری و آبی استفاده می شد.دلیل انتخاب این نام هم برای وبلاگ در پستی ذکر شده بود که جالب بود.
اما در مورد سبک نوشتن ایشون:
برای خوندن پست های ایشون باید یه سری پیش دانستنی هایی را داشت.بعضی از پست ها خیلی سنگینه در حالی که کوتاهه... در ضمن در خیلی از پست ها طنز به معنای واقعی اش نهفته است...به عنوان مثال:
شماها گول خورده اید، اینکه سمبل صلح را کبوتر گذاشته اند
یعنی نباید روی زمین دنبالش گشت.
در مجموع خواندن وبلاگ ایشون سخت است و مخاطبین خاصی رو می طلبد.
پشت این نوشته ها باید شخصیت جالبی نهفته باشه!در ضمن آگاهی خوبی هم نسبت به شرایط حاکم دارند.
از عکس خیلی کم استفاده کردن یک عکسی که من دیدم برام جالب بود.صد البته عکسی که در قسمت لوگو گذاشتند فقط با قالبشون هم خونی داره تا عنوان وبلاگشون البته شاید در این مورد هم قصد خاصی داشتن. به نظر من اگه بخواهیم از دید عادی به این وبلاگ نگاه کنیم نمره قبولی نمی گیرد اما اگر با این دید که وبلاگ وبلاگی خاص است با فلسفه ای که سرخ گفت در صورت اصلاح قالب من هم ۱۸.۷۵ رو مناسب می دونم ...
و در آخر من هم مثل یقیه منتظر شنیدن نقد هیوا در مورد این وبلاگ هستم

یلدا

سلام!
قالب وبلاگ خیلی دلگیره!
فونت نوشته ها ریز و فاصله ی خط ها کم
این چشم رو زود خسته می کنه.
اما مطالب جالبی می نویسه
یعنی عمیقه
نوشته هاش منو جذب کرد
البته به خاطر مشکلات فونت من پست های چند خطی رو خوندم!!!
اگه ما هم میتونیم نمره بدیم
از ۱۰ من ۵ میدم
یعنی فقط به محتوا

جهنمی

صد البته نقد عملی پسندیده است ، خود نقدی هم کرده اید ؟
(نگاهی به پست های قدیمی انداختم ولی مطلبی ندیدم که شبیه نقد وبلاگ خودتون باشه . اگر هست ممنون میشم لینکش رو به بنده هم بدین) .

پاسخ : قدمتمون بیشتر شه خودمون رو هم نقد می کنیم.

 

باتشکر از همکاری شما